Biblioteka

Z wizytą w szkolnej bibliotece

  • Wysłane przez webmaster w sob., 14/02/2015 - 11:24

Po raz kolejny  biblioteka gościła członków klubu seniora oraz dzieci z miejskiej świetlicy profilaktycznej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów DNI BIBLIOTEKI , które tradycyjnie maję miejsce w lutym. Zadaniem seniorów było namalowanie plakatu reklamującego książkę i czytelnictwo raz ułożenie hasła które przyciągałoby potencjalnego czytelnika i zachęciłoby do czytanie książek.

Akcja "Narodowe Czytanie"

  • Wysłane przez webmaster w śr., 11/09/2013 - 17:37

Od 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, organizowana jest ogólnopolska akcja pt. „Narodowe czytanie”. Od samego początku bierze w niej udział nasza szkoła. W tym roku, Pan Prezydent zwrócił naszą uwagę na twórczość i osobę Aleksandra Fredry. Klasy IV-VI oraz klasy I-III gimnazjum uczestniczyły w specjalnie przygotowanym na tę okazję apelu, na którym wraz z nauczycielami czytali i odgrywali sceny z „Zemsty”, najbardziej znanego dzieła poety.

Ku czci Patrona piosenką i wierszem…

  • Wysłane przez webmaster w śr., 29/05/2013 - 12:40

W dniu 22. 05. 2013 r. w Zamku w Suchej Beskidzkiej odbył się po raz siódmy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej i Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II. Papież Jan Paweł II był człowiekiem wyjątkowym. Muzyka i poezja towarzyszyły Mu przez całe – kapłańskie, biskupie i papieskie - życie. Stąd idea, aby poprzez Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej i Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II uczcić pamięć o naszym patronie i rozwijać w młodych ludziach wrażliwość na muzykę oraz słowo poetyckie.

Teatrzyk Kukiełkowy „PASIKONIK”

  • Wysłane przez webmaster w wt., 23/04/2013 - 17:11

​Kolejny już raz na zaproszenie biblioteki szkolnej do Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej zawitał teatrzyk Kukiełkowy „PASIKONIK” z Nowego Sącza. Tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt.:”ORZESZEK”.

Orzeszek – chłopiec z leszczyny – broni lasu i jego mieszkańców przed złym kłusownikiem. Niezwykła historia tytułowego bohatera uświadomiła uczniom, że uczynione komuś dobro procentuje i powraca ze zdwojoną siłą. Jego perypetie pokazały, że człowiek może żyć w pełnej harmonii z naturą, a przyjaźń ze zwierzętami, może stanowić źródło szczęścia i satysfakcji. W końcowej części spektaklu uczniowie mogli zaobserwować wewnętrzną przemianę jaka dokonała się w osobowości kłusownika zagorzałego wroga zwierząt do której przyczynił się orzeszek wraz z babcią.

„Moje miasto”- Sucha w malarstwie i fotografii

  • Wysłane przez webmaster w śr., 10/04/2013 - 17:13

logo_bibliotekiZapraszamy do udziału w VII edycji konkursu fotograficznego i plastycznego „Moje miasto”- Sucha w malarstwie i fotografii.

Celm konkursu jest poznawanie regionu, w tym dziedzictwa kulturowego, jako części Polski i Europy oraz pogłębienie więzi ze swoim środowiskiem, regionem, krajem. Założeniem konkursu jest również rozwijanie zdolności plastycznych i fotograficznych uczniów.

Dni głośnego czytania

  • Wysłane przez webmaster w czw., 28/02/2013 - 10:52

Od wielu lat biblioteka Zespołu Szkół aktywnie włącza się w kampanię czytelniczą „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM . Jej celem jest zwrócenie uwagi na konieczność głośnego czytania dzieciom oraz kontynuowanie tej czynności nawet wtedy gdy dzieci samodzielnie już czytają. Tym razem w dniach 22 lutego i 26 lutego 2013r. uczniom klas O – III oraz dzieciom z Przedszkola Samorządowego czytali dyrektor Krystyna Wajdzik oraz nauczyciele: polonistki Anna Kubasiak i Agnieszka Mikołajek – Kraus, matematyk Piotr Leśniakiewicz, nauczycielka nauczania zintegrowanego Lidia Maciejowska oraz nauczyciel języka angielskiego Michał Pilarczyk.