WYPRAWA NAD POLSKIE MORZE

  • Wysłane przez webmaster w pon., 12/06/2017 - 21:40

W  dniach  od 17 do 28 maja 2017 roku pięćdziesięciu dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 miało przyjemność  wyjechać na wycieczkę nad polskie morze. Po raz kolejny odwiedziliśmy Jarosławiec, niewielką miejscowości na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w województwie zachodniopomorskim.

Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy w pełni zrealizować zamierzone cele i cieszyć się urokami pobytu nad morzem: licznymi kąpielami morskimi, słonecznymi i codziennie basenowymi, spacerami, zwiedzaniem atrakcji turystycznych, licznymi grami i zabawami sportowymi oraz terenowymi.

Doskonaliliśmy zdolności manualne – tworząc np.: kartki i upominki dla Rodziców, koszulki wakacyjne, obrazki z koralików do prasowania oraz obrazy malowane tylko przy użyciu dłoni. Zainteresowani mogli codziennie rozpoczynać dzień od porannej rozgrzewki na plaży, a wieczorem podziwiać zachód słońca. Wykazaliśmy się pomysłowością i twórczym myśleniem wykonując rzeźby z piasku na plaży, nasze bańki mydlane uatrakcyjniały pobyt na plaży wszystkim plażowiczom. Uczestniczyliśmy w dyskotece, wcześniejszej imprezie z okazji dnia Dziecka, graliśmy w bilard, tenis stołowy, kosza, piłkę nożną itp. czyli dla każdego coś miłego. Preferowaliśmy naukę poprzez zabawę, zajęcia prowadziliśmy głównie metodami aktywizującymi.

Zrealizowano planowane wycieczki po terenie i okolicy, a także dwie wycieczki autokarowe: odwiedziliśmy Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim, gdzie uczestniczyliśmy w grze terenowej, była to wyprawa po Krainie Śródziemia śladami Bilbo Bagginsa, której głównym celem było odnalezienie, a następnie zniszczenie Pierścienia Władzy, co nam się udało, a w sobotę 28 maja odwiedziliśmy Ustkę, gdzie przewodnik pokazał nam główne atrakcje miasta, które zostały niestety przebite przez zlot fordów mustangów i lamborghini, który miał tego dnia miejsce w Ustce. Wdrażano dzieci do przestrzegania zasad higieny osobistej i samodzielności podczas pobytu na wyjeździe.

Czas na wycieczce wykorzystaliśmy do maksimum, spędziliśmy go bardzo aktywnie. Zieleń, morze i nienaganna pogoda sprawiły, że dobrze się czuliśmy i mile spędzaliśmy czas. Właściciel i pracownicy ośrodka Rafa jak zwykle spisali się na medal. Uczestnicy wrócili wypoczęci. Po wizycie nad morzem pozostają super wspomnienia, może za rok znowu będziemy oddychać morskim powietrzem, usłyszymy szum morskich fal i poczujemy piach pod stopami.

Opiekunowie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, rzetelną, twórczą i odpowiedzialną postawę. M.Banasik-Strączek, I.Tokarz, T. Kulig, A.Kulig