SUKCES SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI W PROGRAMIE TALENTOWISKO

  • Wysłane przez webmaster w pon., 12/06/2017 - 20:32

TalentowiSKO jest ogólnopolskim programem Banków Spółdzielczych realizowanych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji programu pod hasłem "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" "Talenty dodajemy, mnożymy, potęgujemy" wystartowało blisko 200 szkół podstawowych i gimnazjów. Szkolna Kasa Oszczędności z Zespołu Szkół zajęła II miejsce na poziomie regionalnym.

W czasie trwania konkursu SKO zrealizowało liczne działania. Do konkursu mogło zgłosić jednak trzy wybrane: ogólnoszkolny konkurs o oszczędzaniu, przedstawienie na temat związany z oszczędzaniem i rozwijaniem talentów oraz zbiórkę pieniędzy na określony cel. Nasze SKO do konkursu zgłosiło konkurs "Oszczędzamy z Bankiem Spółdzielczym", przedstawienie pt. "Skarbonka" i "Walentynkowy Kiermasz Charytatywny" .

W konkursie oceniana była także liczba członków SKO w stosunku do liczby uczniów w szkole, liczba uczniów oszczędzających systematycznie, wzrost środków pieniężnych na książeczkach SKO w okresie trwania konkursu (czyli od października 2016 roku do końca marca tego roku) oraz inne zbiórki pieniędzy, które SKO zorganizowało, lub brało w nich udział.