FINAŁ PROJEKTU ERASMUS+ NA IBIZIE

  • Wysłane przez webmaster w pon., 04/06/2018 - 09:16

W dniach 13 - 19 maja 2018 r. grupa uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w finałowym spotkaniu na hiszpańskiej Ibizie, wieńczącym dwuletni projekt Erasmus+ School Radio Waves -„Na falach szkolnego radia”. Oprócz delegacji z Polski w spotkaniu brały udział reprezentacje Portugalii, Bułgarii i Węgier. Gospodarzem była szkoła z Sant Agusti des Vedra, koordynująca cały projekt.

Pierwszego dnia delegacje zwiedziły budynek szkoły, radiowęzeł, uczestniczyły w obserwacji lekcji, zabawach integracyjnych oraz zwiedziły urocze miasteczko Sant Josep. Tam też delegacje spotkały się z burmistrzem miasta. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie Ibizy, stolicy wyspy. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili muzeum Ibizy i Formentery, a następnie stare miasto.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty w szkolnym radiu, gdzie nagrywaliśmy reportaże. Naszej pracy przyglądali się przedstawiciele lokalnych mediów, którzy przeprowadzili wywiady z uczestnikami spotkania i udokumentowali realizację projektu. Wieczorem wszystkie delegacje spotkały się ponownie w mieście, aby udać się do miejscowego radia Cadena Ser. Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z aspektami pracy radiowca, jak również mieli okazję wypowiedzieć się podczas jednej z audycji.

Środa była dniem poświęconym na zwiedzanie wybrzeży wyspy. Rankiem uczniowie udali się ze swoimi gospodarzami na lekcję geografii. Po jej zakończeniu cała grupa Erasmusa pojechała do portu w Sant Antoni de Portmany, skąd wszyscy wyruszyli na krótki rejs statkiem. Po opłynięciu części wyspy, statek dobił do plaży Cala Comte znajdującej się na zachodnim wybrzeżu wyspy, gdzie uczestnicy spotkania mogli nacieszyć się słońcem i szumem fal.

W czwartek uczniowie i nauczyciele przeprowadzali i nagrywali wywiady z uczestnikami projektu. Niektórzy nagrywali audycję podsumowującą dwa lata pracy z projektem Erasmus+ School Radio Waves. Kiedy wszyscy skończyli pracę w radiowęźle, nadszedł czas na lekcję hiszpańskiego, podczas której wszyscy nauczyli się często używanych potocznych zwrotów i fraz.

Ostatni dzień na Ibizie rozpoczął się od nagrania wywiadu dotyczącego pobytu na Ibizie. Po nagraniach, gdy nauczyciele zebrali się na konferencji podsumowującej projekt, uczniowie mogli spróbować swoich sił w garncarstwie. Wieczorem natomiast, wszystkie delegacje zebrały się na pożegnalnej kolacji w Sant Antoni de Portmany. Jedzenie było doskonałe, atmosfera wspaniała, a towarzystwo wyborne. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, gdyż wiedzieli, że ten wieczór zakończy międzynarodowe spotkania w ramach projektu Erasmus+ School Radio Waves. Z rąk koordynatorki projektu, pani Nieves Garcia Mari, uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa i pożegnali się ze swoimi przyjaciółmi, mając nadzieję na kolejne spotkanie.