DZIEŃ BABCI i DZIEŃ DZIADKA

  • Wysłane przez webmaster w pt., 26/01/2018 - 11:09

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości. W naszej szkole zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka stało się tradycją klas I-III szkoły podstawowej.

22 stycznia 2018r. odbyła się ta wspaniała uroczystość, którą przygotowali uczniowie klasy II a i IIb. Uczniowie w swoich salach pod opieką wychowawczyń p. Anny Chmiel i p. Marleny Kołacz przedstawili układy taneczne, wiersze i piosenki poświęcone babciom i dziadkom, inscenizację „Rzepki”- Juliana Tuwima oraz pantomimę do muzyki Griega. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, natomiast goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w opiekę nad nimi.

Na zakończenie dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy, złożyły babciom i dziadziusiom gorące życzenia i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które zostały własnoręcznie przygotowane przez uczniów klas II.

Były to pięknie zdobione gliniane aniołki oraz portrety babć i dziadków. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Frekwencja wśród gości jak co roku była wysoka.