CYFROWE NARRACJE – ZRÓBMY COŚ RAZEM

  • Wysłane przez webmaster w wt., 30/01/2018 - 09:09

6 lutego 2018r. na godz. 16.00 zapraszamy rodziców do udziału w warsztatach w ramach projektu ,,Cybernauci”. Tematem będą: CYFROWE NARRACJE – ZRÓBMY COŚ RAZEM.

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów w szkołach w całej Polsce dla wszystkich grup docelowych.

W ramach projektu organizowane są w Szkole Podstawowej nr 1 warsztaty dla uczniów. Są to jednorazowe warsztaty po ok. 4h zajęć z uczniami (3 grupy po min. 20 osób), 2h zajęć z nauczycielami i 1 h zajęć z rodzicami. Temat warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej to: INTERNET- JAK BEZPIECZNIE UCZYC SIĘ, ROZMAWIAĆ I BAWIĆ W ,, ŚWIATOWEJ SIECI”. Uczniowie klas gimnazjalnych poruszyli temat: OCHRONA WIZERUNKU W SIECI.

Niebawem także zajęcia dla nauczycieli. Tytuł warsztatów to: E- ZAGROŻENIA (PRZEGLĄD OGÓLNY). Realizacja projektu potrwa do końca grudnia 2018 roku. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.