Zabawy słowem „ geniusza słowa’’

  • Wysłane przez webmaster w pt., 29/03/2013 - 15:35

Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima, toteż w ramach corocznych Dni Języka Polskiego w dniu13 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu ,,Czytamy Tuwima – Tuwim na różne sposoby”. Z każdej klasy gimnazjum wybrano najlepsze grupy, które zaprezentowały takie wiersze, jak: ,,Ptasie radio, ,,Murzynek Bambo”, ,,Rzepka”, ,,Pan Hilary”, ,,Kotek”, ,,Lokomotywa” i inne.

Występy były bardzo zróżnicowane; należało przygotować w dowolnej formie, np. dramy, recytacji, piosenki, skeczu, czytania lub kolażu form, jeden z utworów geniusza słowa – Juliana Tuwima. Publiczności najbardziej do gustu przypadł wiersz ,,Warzywa” w wykonaniu uczniów klasy III D oraz trio z klasy III B, które „zarapowało” ,,Murzynka Bambo”. Do dalszego etapu zakwalifikowali się także uczniowie z klasy II C, III D, III A i III B ze swoimi interpretacjami tekstów Tuwima. Zabawa była przednia /co dokumentują zdjęcia/, a śmiechu i radości wiele! Tym razem chodziło o to, aby dobrze bawić się słowem.

Następnego dnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się kolejny etap tego konkursu. W rezultacie, drugą lokatę zajęli „ młodzi aktorzy” z klasy III D utworem ,,Warzywa”, a hip-hopowy ,,Murzynek Bambo” wykonany przez uczniów klasy III B uplasował się na trzecim miejscu. Wyróżnienie otrzymał także Karol Duś za recytację wiersza pt. ,,Zmęczony burz szaleństwem”.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czytamy Tuwima