Z WIZYTĄ NA POLICJI

  • Wysłane przez webmaster w śr., 13/11/2019 - 20:45

Dzięki uprzejmości komendanta policji p. inspektora Dariusza Drobnego uczniowie z klasy 8 zwiedzali Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

W trakcie wizyty mogli się zapoznać z codzienną pracą policjantów. Zwiedzanie komendy rozpoczęli od ciekawego spotkania z p. aspirantem Krzysztofem Błachutem, który opowiadał o codziennych zadaniach i urządzeniach, z których korzysta, strukturze policji oraz odpowiadał na liczne pytania młodzieży.

Kolejnym ważnym miejscem, które mogli zobaczyć była pracownia techników kryminalistyki. To miejsce, gdzie między innymi powstają portrety pamięciowe, badane są narkotyki, analizowane odciski linii papilarnych i inne ślady. Wszystko po to, aby zabezpieczyć dowody popełnionych przestępstw.

W kolejnym etapie wycieczki uczniowie oglądali indywidualne wyposażenie policjanta z patrolu i ruchu drogowego, w tym różnego rodzaju urządzenia służące do pomiaru prędkości i badania na zawartość alkoholu. Sprawdzili też działanie policyjnego wozu patrolowego oraz wysłuchali informacji na temat tresury psów policyjnych.

Wspólne zdjęcie zakończyło ciekawą lekcję na temat służb mundurowych pracujących na terenie naszego miasta.