XXIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ „LEONARDO 2019”

  • Wysłane przez webmaster w pt., 26/04/2019 - 16:59

​„Leonardo” to konkurs wiedzy ogólnej dla gimnazjalistów z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich oraz Zdrużenie Babia Hora. Swoim zakresem tematycznym obejmuje zagadnienia z przedmiotów ogólnych obowiązujących w gimnazjum oraz wiedzy o regionie.

 

Harmonogram tegorocznej edycji konkursu Leonardo jest następujący:

  1. Etap szkolny miał miejsce 5 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – do tego etapu mógł przystąpić, każdy zainteresowany i przygotowany do konkursu uczeń klasy III gimnazjalnej. Ostatecznie test konkursowy rozwiązało 20 uczniów. Komisja konkursowa postanowiła, że 8 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów będzie uczestniczyć w eliminacjach miejskich.
  2. Etap miejski odbył się 25 kwietnia 2019 r. W wyniku tego etapu wyłoniono 4 reprezentantów Suchej Beskidzkiej. Są to Patryk Rusin – ubiegłoroczny zwycięzca, Kinga Białończyk, Patryk Kościelniak oraz Łukasz Spyrka. Gratulujemy!
  3. Finał główny został zaplanowany na 10 maja 2019 r. w miejscowości Rabczice na Słowacji.

Nagrodą dla 20 najlepszych finalistów z Polski będzie udział w trzydniowej wycieczce po Słowacji, która została zaplanowana na 24-26 maja 2019. Bardzo liczymy na sukces naszych reprezentantów i życzymy powodzenia.