Wielki Finał Szlachetnej Paczki

  • Wysłane przez webmaster w śr., 12/12/2012 - 11:18

Tegoroczna dwunasta edycja projektu „Szlachetna Paczka” została poszerzona o nowy rejon – Sucha Beskidzka i okolice. Z uwagi na ten fakt podjęliśmy akcję mądrej pomocy z ogromnym zaangażowaniem, gdyż mieliśmy świadomość, że wesprzemy kogoś z najbliższej okolicy.

W tym roku swoją pomoc skierowaliśmy do rodziny wielodzietnej, która zmaga się nie tylko z trudnościami finansowymi, ale również zdrowotnymi. Od 11 listopada uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozpoczęli wielką zbiórkę darów, poczynając od rzeczowych, takich jak żywność trwała, środki czystości, artykuły szkolne, wyposażenie mieszkania, sprzęt kuchenny, a kończąc na środkach pieniężnych, potrzebnych na zakup paneli podłogowych, na które rodzina nie mogła sobie pozwolić, a które były niezbędne do dokończenia remontu, a tym samym do poprawy warunków mieszkalnych. Do 6 grudnia zdołaliśmy zgromadzić pokaźną ilość produktów, a wolontariusze, pod czujnym okiem opiekunów, zajęli się pakowaniem podarunków. Pracy mieli sporo, a i wysiłek nie poszedł na marne, gdyż po kilku godzinach mogli podziwiać swoje dzieło – pokaźny stos kolorowych prezentów, które już tylko czekały na dostarczenie do magazynu „Szlachetnej Paczki” w Zembrzycach. Transport zorganizował Pan Paweł Kraus i paczka bezpiecznie dotarła na miejsce, aby już następnego dnia, czyli 8 grudnia, ucieszyć rodzinę w potrzebie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zmienić świat na lepsze i sprawili, że nadzieja zawitała w domu potrzebującej rodziny i uśmiech zagościł na twarzach domowników.

Szlachetna Paczka