PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

  • Wysłane przez webmaster w wt., 10/12/2019 - 09:34

Po raz kolejny przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej przyjęły zaproszenie szkolnej biblioteki. Spotkania takie odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Tym razem głównym tematem zajęć było promowanie ekologicznego stylu życia, oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej u dzieci od najmłodszych lat.

Przedszkolaki oglądały wystawę pokonkursową „Bądź EKO ze Słodziakami i TY”. Trzeba przyznać, że uczniowie klas I – III, autorzy prac plastycznych wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą. Hasła towarzyszące pracom pokazały, że dzieci doskonale rozumieją jakim zagrożeniem dla współczesnego świata jest zanieczyszczone powietrze, zmiany klimatyczne czy nadmierna produkcja plastiku.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Drzewa” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Opowiadanie niewątpliwie miało duży walor edukacyjny. Gang Słodziaków postanowił wspólnie zasadzić drzewa w trosce o swoje miejsce do życia, a także biorąc pod uwagę korzyści płynące z wspólnego posadzenia drzew. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, które przeczytali ich nieco starsi koledzy: Julia Kraus i Mikołaj Bogdanik. W części konkursowej zajęć przedszkolaki odpowiadały na pytania, które dotyczyły treści przeczytanego opowiadania. Poradziły sobie śpiewająco, a także wykazały się dużą wiedzą dotyczącą roli jakie pełnią drzewa w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Miłym akcentem spotkania było wspólne kolorowanie leśnych przyjaciół. To nie był koniec atrakcji. Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie pt., „Królewna Śmieszka”, które przygotowali uczniowie klasy IIIb, pod kierunkiem pani Jolanty Kołodziejczyk. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a na zakończenie wizyty, każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek.

Do zobaczenia!