POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

  • Wysłane przez WebAdmin2 w czw., 23/03/2023 - 10:37

  W Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej 10 marca odbyły się  eliminacje miejskie  XXIII  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych w dwóch kategoriach: 

1. Uczniowie klas 0 -II 

2. Uczniowie klas III - V 

 

 

W młodszej kategorii Nasza Szkołę  reprezentowali: Nina Daleki - kl. IIc, która zajeła II miejsce, oraz Mateusz Wójcik - kl. IIb

    Zmagania oceniało jury w składzie:  nauczycielka języka polskiego w LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej -  Małgorzata Skawińska oraz dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej  - Andrzej Peć.

   W kategorii starszej  zwyciężyła Liliana Pater z kl. V a.  Przedstawiła wiersz „Mistrz” Ludwika Jerzego Kerna, a następnie zabrała jurorów i publiczność do „Tajemniczego ogrodu”. Druga nagroda przypadła jej klasowej koleżance Marii Czaickiej z repertuarem : "Makaron"  W. Chotomskiej' i " Sposób na Alcybiadesa" E. Niziurskiego. . Trzecie miejsce zajęła  Karolina Niemiec  - uczennica kl. IVa 

Cieszymy się z sukcesu Naszych 'artystek słowa". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

   Recytatorki, które zajęły w swoich kategoriach dwa pierwsze miejsca, będą reprezentowały Miasto Sucha Beskidzka  i Naszą Szkołę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 17 marca w CK w Makowie Podhalańskim.