PODZIĘKOWANIA OD SZLACHETNEJ PACZKI

  • Wysłane przez webmaster w pon., 17/12/2018 - 20:20

​Zespół Szlachetnej Paczki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy finansowo i materialnie wsparli naszą akcję.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu w mądre pomaganie oraz Waszym wielkim sercom mogliśmy spełnić marzenia wybranej Rodziny i wesprzeć ją w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy również Darczyńcom z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 na Błądzące za ogromną pomoc w tworzeniu tegorocznej paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Ganna i Andriy czekali już na wolontariuszy wiozących paczki przy bramie wjazdowej. Kiedy zobaczyli, że jest ich tyle, że nie zmieściły się do samochodu i są wiezione na przyczepie, na ich twarzy pojawiło się niedowierzanie i skrywana radość. Potem wszyscy razem wnosiliśmy paczki do mieszkania Rodziny. Było ich tak dużo, że zajęły wolne miejsce w dwóch pomieszczeniach mieszkania. Jedno z pierwszych pytań pani Ganny brzmiało: „To wszystko dla nas??". Po mojej twierdzącej odpowiedzi gospodyni tylko rozglądała się bezradnie w prawo i lewo, nie potrafiąc uwierzyć w to, co widzi.... I zaczęło się rozpakowywanie. Pani Ganna z każdym kolejnym otworzonym pudłem wykrzykiwała: „Popatrz Andrzejku, co dostaliśmy!". Rodzina zachwycała się zawartością każdego pudełka. Pani Ganna, kiedy zobaczyła płyn do płukania prania, powiedziała, że nawet się jej nie śniło, że kiedykolwiek będzie posiadaczką takiego produktu, że wielu spośród kosmetyków czy środków czystości nigdy nie mieli. Andriyowi rozbłysły oczy, gdy zobaczył bombki na choinkę, a potem kolejne świąteczne ozdoby. Widząc plecak, Andriy roześmiał się w głos ze szczęścia, podobnie, gdy odkrył nowe zimowe buty. Pani Ganna, zobaczywszy torebki damskie, pokręciła głową i otarła łzę wzruszenia. Rozpakowując maszynkę do golenia, Andriyowi trzęsły się ręce z wrażenia, ale dopiero kulminacja emocji nastąpiła, gdy pani Ganna usłyszała, że podarowana lodówka jest nowa... Gospodyni odwróciła się i wybuchnęła płaczem szczęścia. Pani Ganna odkryła również załączoną do paczki kartkę z życzeniami od Darczyńców i skomentowała całość w ten sposób, że mieszkając na Ukrainie, nigdy nie doświadczyłaby takiej pomocy i teraz już wie, że cuda się zdarzają. Podziękowaniom i serdecznym słowom skierowanym do Darczyńców nie było końca.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Jako wolontariuszka składam ogromne podziękowania za bezproblemową współpracę, zaangażowanie i staranność, którą włożyliście w przygotowanie paczki dla pani Ganny i Andriya. Tym bardziej odczuwam wdzięczność, że jest to rodzina, która jako jedna z ostatnich w naszym rejonie znalazła osoby, które odpowiedziały na jej potrzeby. Życzę wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pomocy dla pani Ganny i jej syna, a w szczególności Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej oraz Filii Szkoły Podstawowej nr 2 na Błądzonce, by nadchodzący świąteczny czas był pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. By pozwolił na nabranie dystansu do tego, co wokół i dostrzeżenie tego, co najważniejsze. Życzę wesołych, roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Ganna i Andriy pragną przekazać serdeczne podziękowania dla Darczyńców za okazaną serce i wielką hojność, która przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Pani Ganna powiedziała, że będzie modlić się za wszystkich, którzy przyczynili się do zrobienia dla niej i jej syna paczki. Pani Ganna chce przekazać, że czuje tak ogromną wdzięczność dla Darczyńców, że żadne słowa nie są w stanie jej wyrazić.