PODSUMOWANIE MIESIĄCA PROMOCJI JĘZYKÓW OBCYCH 2022

  • Wysłane przez WebAdmin2 w śr., 30/03/2022 - 21:17

PODSUMOWANIE MIESIĄCA PROMOCJI JĘZYKÓW OBCYCH 2022

W ramach miesiąca promocji języków obcych uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w różnych konkursach przygotowanych przez nauczycieli.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zaciętą rywalizację  a zwycięzcom  gratulujemy wygranej. Poniżej prezentujemy relacje z przeprowadzonych działań w tej dziedzinie edukacji. 

Konkurs języka niemieckiego
Naszą wieloletnią tradycją  jest organizowanie konkursów językowych podczas trwającego w szkole Miesiąca Języków Obcych. Konkursy mają na celu aktywizowanie młodzieży, pokazywanie, że warto uczyć się języków obcych, umożliwiają uczniom  współzawodnictwo, ale przede wszystkim stwarzają  możliwość dobrej zabawy w ramach pracy szkoły. 
Konkurs języka niemieckiego odbył się 21.II.2022roku i zorganizowany został przez nauczycielkę j. niemieckiego Panią mgr Alicję Stopkę. Obejmował tematykę realioznawczą. Uczniowie przygotowywali się do niego od początku roku szkolnego, ponieważ tegoroczne Landeskunde to temat bardzo rozległy, obejmujący wiedzę o wszystkich krajach niemieckiego obszaru językowego. Do konkursu zgłosiło się dwudziestu ochotników. Wszyscy w dobrych nastrojach i pełni entuzjazmu.  Rozpoczęcie pracy nad testem poprzedziło powitanie uczniów przez Panią Dyrektor Danutę Pindel-Nowak, która życzyła im jak najlepszych wyników w tym konkursie. W atmosferze skupienia rozwiązywali zadania testowe przez 45 minut. 
Po zakończonym konkursie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. 

Następnym etapem konkursu było wyłonienie zwycięzców.
I miejsce zajął uczeń klasy 8a Michał Dyduch
II miejsce przypadło uczennicy klasy 8b Katarzynie Michulec
III miejsce zdobyły jednakową liczbę punktów dwie uczennice: Julia Wajdzik z klasy 8a oraz Emilia Łoboz z klasy 8c.

Wszystkim uczestniczącym w Konkursie Języka Niemieckiego bardzo dziękuję za udział i za dobrą zabawę. Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali oceną celującą, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali upominki.    
 Alicja Stopka 

Klasy ósme uczestniczyły w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Uczniowie odpowiadali na pytania z historii, geografii i kultury tego kraju. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja klasy 8a, wyprzedzając klasy 8c i 8b.
Klasy czwarte wzięły udział w konkursie na plakat przedstawiający kulturę Wielkiej Brytanii. Uczniowie przygotowali estetyczne prace dotyczące słynnych budowli, popularnych sportowców, muzyków oraz ciekawych miejsc, które można odwiedzić na Wyspach.
Marzena Kołodziejczyk

Prawdziwym wyzwaniem dla uczniów klas ósmych był konkurs znajomości języków obcych 
w powiązaniu ze znajomością przysłów. Zadaniem uczestników było dopasowanie przysłów wyrażonych w języku angielskim oraz w j. niemieckim do ich odpowiedników w języku ojczystym. 
Uczniowie zaprezentowali tak wysoki poziom, że dogrywka zdecydowała o zwycięstwie. I tak najlepszymi wynikami mogą pochwalić się następujące osoby:
I miejsce – Daria Wójciga z klasy 8b
II miejsce – Julia Stanaszek z klasy 8b
III miejsce – Katarzyna Michulec z klasy 8b

Klasy czwarte mogły spróbować swoich sił w konkursie literowania w j. angielskim, który rokrocznie budzi ogromne emocje i gwarantuje dobrą zabawę. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy musieli przeliterować po trzy wylosowane przez siebie wyrazy, począwszy od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Następnym zadaniem było zapisanie słów literowanych przez nauczyciela. Najlepszymi w tej dziedzinie okazali się uczniowie klasy 4b:
I miejsce - Kacper Janikowski
II miejsce - Amelia Żądło i Szymon Kałziński
III miejsce – Karol Bawoł

Anna Habowska

     

 "Wspomnienie.....rok 2020 !"