PASOWANIE NA UCZNIA

  • Wysłane przez webmaster w pon., 16/11/2020 - 11:57

Czwartek, 5 listopada był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Wtedy to w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia”. W tym roku był to dzień szczególnie wyczekiwany zarówno przez uczniów jak i ich wychowawczynie, gdyż ze względu na pandemię musieliśmy go kilkakrotnie przekładać.

Po złożeniu ślubowania przez dzieci pani dyrektor Danuta Pindel – Nowak pasowała je na uczniów specjalnie wykonanym piórem. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i piosenki przygotowane na tę okoliczność. Ich występ został nagrodzony zasłużonymi brawami. Pierwszoklasiści spisali się na medal! Miłą niespodzianką były dyplomy oraz koszulki z imionami dzieci, które pierwszaki otrzymały w prezencie od rodziców, którzy niestety nie mogli być obecni na uroczystości.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom książeczki i skierowała do nich wiersz, który przypominał im jak być dobrym uczniem, kolegą i jak bezpiecznie zachowywać się w szkole. Wyraziła również radość z powodu powiększenia się społeczności uczniowskiej naszej szkoły.