"Nie lękajcie się"

  • Wysłane przez webmaster w śr., 07/05/2014 - 12:01

Dnia 28.04.2014 roku klasa 3b wraz z klasą 2a miała przyjemność przedstawić sztukę pt.: „Nie lękajcie się..” poświęconą życiu i twórczości wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II z okazji jego kanonizacji.

Akcja przedstawienia toczyła się na parkowej ławce, gdzie swój wolny czas spędzała piątka przyjaciół. Zupełnie przypadkiem jednemu z nich z kieszeni wypadł obrazek z postacią świętego, przez co młodzi ludzie rozpoczęli rozmowę o Janie Pawle II. Wspólnie zastanawiali się, jakim człowiekiem był, dlaczego tak naprawdę został świętym i jakiego cudu dokonał. Rozmowa toczyła się w bardzo naturalny sposób, nie zabrakło w niej żartów i śmiechu. Doskonale odzwierciedlała pragnienia współczesnych młodych ludzi, dążących do poznania prawdy i odkrycia prawdziwych wartości. To właśnie z nimi Święty Jan Paweł II wiązał największe nadzieje, powtarzając słowa:

Wy jes­teście przyszłością świata!
Wy jes­teście nadzieją Kościoła!
Wy jes­teście moją nadzieją!

Pomiędzy scenkami uczniowie deklamowali różne refleksyjne myśli czy też cytaty Wielkiego Polaka. Występ umilały pieśni, wśród których również znalazła się „Barka”, która tak często towarzyszyła w wielu uroczystościach Świętemu.

Na koniec zostały rozdane nagrody z rozstrzygniętych konkursów poświęconych Janowi Pawłowi II, organizowanych przez szkołę. Społeczność szkolna wspólnie radowała się, iż mogła przeżyć tak wspaniały dzień, w którym nastąpiła kanonizacja papieża Polaka. Każdy z obecnych w sali podczas uroczystości był również dumny, gdyż patron Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej, jakim jest Jan Paweł II, stał się oficjalnie świętym,. Oficjalnie - gdyż w  sercach gimnazjalnej młodzieży od zawsze nim był.