MIKOŁAJKI I NIE TYLKO...

  • Wysłane przez webmaster w wt., 15/12/2020 - 08:42

Andrzejki obchodzimy w Polsce zgodnie z tradycją w wigilię św. Andrzeja – czyli w nocy z 29 na 30 listopada. To jeden z tych dni, na które dzieci czekają z utęsknieniem. „Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”

Tymi słowami dzieci rozpoczęły zabawę andrzejkową. Wśród wróżb były „ Kubeczki przyszłości, „Serca”, „Buty”, „Magiczna butelka”, „ Gdzie w przyszłym roku pojedziemy na wycieczkę”, „ Kolorowe bibułki” , oraz Magiczne Pudełko i tańce, tańce, tańce…. Był również czas na słodki poczęstunek. Ten dzień był dla dzieci nie tylko okazją do integracji, ale również do prezentacji swoich pięknych ubiorów, które przeniosły nas w baśniowy świat. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

Tuż po Andrzejkowych wróżbach przyszedł czas na upragnione spotkanie z św. Mikołajem, który na szczęście nie zapomniał o dzieciach z naszej szkoły. Dzieci od samego rana podekscytowane oczekiwały tego wyjątkowego gościa. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało, na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. W podziękowaniu za przybycie i niespodzianki, cała grupa wyrecytowała wierszyk dla Św. Mikołaja , oraz zaśpiewała piosenkę. Atmosfera tego dnia była magiczna, nikt nie został bez prezentu, a gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał wszystkie szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otwarte.