Międzynarodowy Dzień Kropki - kropka w fizyce

  • Wysłane przez WebAdmin2 w wt., 09/05/2023 - 21:52

Międzynarodowy Dzień Kropki - kropka w fizyce

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.

Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. 

KROPKA w FIZYCE.

W tamtym roku szkolnym uczniowie poznali “kropkę w fizyce”, czyli kropkę kwantową i jej wykorzystanie w telewizorach. W tym roku szkolnym wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną ożywiali obrazki z wykorzystaniem aplikację Quiver Vision - bohaterem była kropka.