KOLEJNY SUKCES MŁODYCH SZACHISTÓW Z NASZEJ SZKOŁY

  • Wysłane przez webmaster w śr., 30/01/2019 - 13:02

​25 stycznia 2019 r. już po raz XI w Sali Rycerskiej suskiego zamku rozegrany został Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 20 uczniów z klas I-VIII i III gimn.

„Wśród rekordowej liczby 67 zawodników znaleźli się zarówno najmłodsi amatorzy szachów, dopingowani przez swoich dziadków i rodziców, jaki i wieloletni pasjonaci gry. Nie zabrakło także profesjonalnych graczy z Krakowa, Wieliczki czy Myślenic. Organizatorów bardzo ucieszyło duże zainteresowanie turniejem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, co dowodzi, że szachy pomimo tak dużej konkurencji ze strony gier komputerowych wciąż nie tracą na popularności” – to fragment artykułu na stronie internetowej MOK Zamek, w którym szczegółowo omówiono przebieg turnieju: (http://www.zameksuski.pl/news/krolewska-gra-po-raz-jedenasty-zagoscila-n...).

W kategorii JUNIORKI DO 18 LAT uczennica kl. 5c Natalia Piekara zdobyła II miejsce, natomiast w kategorii JUNIORZY DO 14 LAT: III miejsce zajął uczeń kl. 5a Paweł Łoboda.

Gratuluję laureatom oraz wszystkim uczniom, biorącym udział w turnieju zapału, chęci, poświęcenia i odwagi, aby wziąć udział w kilkugodzinnych zmaganiach w tej pięknej królewskiej grze.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na gazetce obok świetlicy oraz na stronie https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/krolewska-gra-w-...