JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 22/12/2019 - 14:35

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt i zarazem najbardziej oczekiwanych. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili, serdeczni i zapominają o wszystkich sporach.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji przedstawienia związanego z narodzeniem Jezusa, które od lat przygotowują uczniowie naszej szkoły. Przed występem uczniów głos zabrała pani dyrektor Danuta Pindel-Nowak i złożyła całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne oraz wręczyła nagrody uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym „Na najpiękniejszą bombkę choinkową”.

Tegoroczne Jasełka wystawili w dniu 19 grudnia 2019 roku uczniowie kl. V b i V c pod kierunkiem pani Anny Habowskiej i pani Teresy Łoboz. Nasi mali artyści przybliżyli nam tradycję wigilii, ubierania choinki , historię Bożego Narodzenia, kolędowania. Przepiękne kostiumy, scenografia -to wszystko dodało uroku i podniosłego świątecznego nastroju. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów przygotowanych przez panią Małgorzatę Kubieniec.

Na wszystkich przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i pozwoliło poczuć magię tych wspaniałych świąt.

A. Matusik