HISTORYCZNY WYNIK Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z MATEMATYKI - DZIEWIĄTY STANIN

  • Wysłane przez webmaster w czw., 20/06/2019 - 13:13

Miło nam poinformować, że ciężka praca uczniów klasy IIIC, nauczyciela matematyki oraz wsparcie rodziców przyniosło efekt w postaci dziewiątego, najwyższego staninu z egzaminu gimnazjalnego z matematyki.

Pierwszy raz w historii egzaminów gimnazjalnych klasa osiągnęła dziewiąty (najwyższy) stanin z matematyki. Średnia klasy IIIC wynosi 76%. Dla porównania średnia w Polsce wynosi 43%, w Małopolsce - 47,1%, a w powiecie suskim - 46,2%.  Aż 52% uczniów osiągnęło wynik co najmniej 79%, z czego dwie osoby - 100%.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z większością zadań, których łatwość wykonania wynosiła powyżej 75%, a dwóch nawet - 100%. Również zadania otwarte nie sprawiły uczniom problemów. Nawet z tak trudnym wymaganiem, jakim jest "Użycie i tworzenie strategii - zad. 23"  łatwość wykonania zadania w klasie wynosiła 78%, gdzie w województwie to zaledwie 33%, a to różnica aż 45 punktów procentowych. Natomiast najtrudniejsze wymaganie "Rozumowanie i argumentacja" wypada w klase IIIC o 27 punktów procentowych lepiej niż w Małopolsce.

Tak wysokie wyniki uczniów IIIC oraz pozostałych oddziałów spowodowało, że średnia szkoły z matematyki wynosi 52,1% (siódmy stanin - wysoki), co wśród wszystkich szkół należących do gmin powiatu suskiego plasuje naszą szkołę na pierwszym miejscu

GRATULUJEMY!