GRATULACJE DLA PATRYKA!

  • Wysłane przez webmaster w pon., 13/05/2019 - 08:37

W dniu 10 maja 2019 r. w Rabczicach na Słowacji miał miejsce finał Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2019”. Organizatorem tego konkursu, przeznaczonego dla gimnazjalistów z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich oraz Zdrużenie Babia Hora jest właśnie Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich.

Swoim zakresem tematycznym konkurs obejmuje zagadnienia z przedmiotów ogólnych obowiązujących w gimnazjum oraz wiedzy o regionie. Gminę Sucha Beskidzka reprezentowały 4 osoby: Patryk Rusin – ubiegłoroczny zwycięzca tegoż konkursu, Kinga Białończyk, Patryk Kościelniak oraz Łukasz Spyrka. Pierwszy etap finału to test, który składał się z 33 pytań. Dziesięciu finalistów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów z części pisemnej, zostało zakwalifikowanych do ścisłego finału. Wśród najlepszych znalazł się Patryk Rusin. Finaliści zdobywali kolejne punkty odpowiadając na pytania ustnie. Na zakończenie jury ogłosiło, że I miejsce zajął Patryk Rusin. Ponadto do dwudziestki najlepszych finalistów zakwalifikowała się Łukasz Spyrka.

Nagrodą dla najlepszych finalistów z Polski będzie udział w trzydniowej wycieczce po Słowacji, która odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019.