CO SŁYCHAĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM?

  • Wysłane przez webmaster w czw., 11/03/2021 - 08:16

Miniony miesiąc był dla naszych przedszkolaków bogaty w ciekawe doświadczenia i spotkania. Luty stał się dla nas miesiącem pod znakiem EKO, ponieważ grupa została zgłoszona do I edycji programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Ekologia stała się zatem punktem wyjścia do wielu działań i tematów, dzięki którym dzieci mogły się trochę więcej dowiedzieć o tym, po jakie produkty warto sięgać i dlaczego nazywane są ekologicznymi. Podczas zajęć odbywały się dyskusje na temat tego, co robić, żeby czuć się zdrowo i być zdrowym. Szczególnie w dobie panującego wirusa, który nas ogranicza i prowadzi do wielu zaniedbań, zarówno w nawykach żywieniowych, jak i w samym dbaniu o własną kondycję, ten temat stał się bardzo istotny. Dzieci podejmowały wyzwania, działały oraz wykonywały piękne prace z owoców i warzyw, które stawały się swoistymi dziełami sztuki. Miały okazję nie tylko poznać mało sobie znane produkty, ale również mogły ich zasmakować podczas wspólnego wykonywania soków.

Poza działaniami obejmującymi tematykę zdrowego żywienia i ekologii, zwróciliśmy się również w kierunku bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję spotkać z się z panami policjantami z Komendy Głównej Policji w Suchej Beskidzkiej. Dzieci chętnie uczestniczyły  w pogadance na temat bezpieczeństwa w domu oraz na ulicy. Nasz oddział wziął również udział w sztuce teatralnej online. Była to sztuka pt. „ Brzydkie kaczątko”. Dzieci mogły chociaż w małym stopniu zetknąć się z prawdziwą sztuką oraz doświadczyć jej.

Nie mogliśmy zapomnieć również o Walentynkach, które obchodzone są corocznie. Dzieci poznały postać Świętego Walentego oraz historię tego święta i jego tradycję.  Wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa „miłość” i „szacunek”. Powstało też mnóstwo pięknych prac plastycznych, pięknych serc, którymi dzieci obdarowywały się wzajemnie. W naszej grupie duży nacisk kładzie się na szacunek wobec siebie, dzieci miały zatem okazję bardziej niż zwykle porozmawiać o swoich uczuciach, okazać je, a także obdarować siebie nawzajem drobnymi upominkami. Był to dzień pięknych uczynków, miłych słów oraz celebracji przyjaźni, które się zawiązały.