Akcja "Sprzątanie świata"

  • Wysłane przez webmaster w śr., 23/09/2020 - 17:29

Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszamy posprzątać Polskę, a dokładniej nasze miasto Suchą Beskidzką! "Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! Uczniowie klas IV-VIII z wychowawcami sprzątali wyznaczone w harmonogramie obszary: ul. płk. T. Semika, ul. Nad Stawami, ul. Armii Krajowej, ul. Gospodarczą, ul. Szczepkowskiego, teren potartaczny, las i potok nad ul. Nad Stawami. Natomiast najmłodsi uczniowie klas I-III i Oddziału Przedszkolnego pozbierali śmieci wokół szkoły, Orlika i boiska sportowego. Całkiem dużo uzbierało się tego, co już dawno powinno być na wysypisku.

Po zakończonej pracy wszyscy porządnie umyli ręce, a worki z odpadami zgromadzone przed szkołą zostały odwiezione przez służby komunalne.