40-sta ROCZNICA WYBORU JANA PAWŁA II

  • Wysłane przez webmaster w wt., 16/10/2018 - 13:30

Październik, to także miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o patronie naszej szkoły – św. Janie Pawle II. Był on zapewne wyjątkowym i wielkim nauczycielem naszych czasów. Nauczał, że każda istota ludzka ma swoją godność, która wyraża się poprzez pracę, miłość i cierpienie. Dzisiaj, 16 października 2018 r. obchodzimy 40-stą rocznicę wyboru polskiego kardynała, metropolity krakowskiego - Karola Wojtyły na najwyższy urząd kościelny, na papieża - następcę św. Piotra Apostoła.

Z tej okazji 20-osobowa delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym będzie uczestniczyć w uroczystościach rocznicowych w Centrum JPII w Łagiewnikach. A inna grupa będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II w Krzeszowie.

Warto wspomnieć, że w minioną niedzielę miał miejsce XVIII Dzień Papieski. Podczas tegorocznego Dnia papieskiego skupiano się wokół wspomnianej rocznicy, jak również wokół 60-tej rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły. Bowiem 4 lipca 1958 r. papież Pius XII mianował ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a 28 września 1958 r. została udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia. Hasłem XVIII Dnia Papieskiego zostało zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na rok 1964.

Przypomnę jeszcze wszystkim, że dniem, który w kalendarzu liturgicznym jest poświęcony św. Janowi Pawłowi jest 22 października. Właśnie w tym dniu przed 40-stoma laty Jan Paweł II odprawił swoją pierwszą mszę św. jako papież. Dlatego w najbliższy poniedziałek o godz. 9.00 w suskim kościele parafialnym będzie mieć miejsce uroczysta msza św. szkolna, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszam. Zaś uroczysta akademia ku czci patrona naszej szkoły miała miejsce w dniu 12 października br. Uczniowie najstarszych klas przygotowali montaż, który przypomniał wszystkim wydarzeniach sprzed 40. lat oraz o najważniejszych wartościach, które głosił swoim życiem nasz święty Patron.