1 z 9

  • Wysłane przez webmaster w pt., 24/04/2015 - 12:09

Dnia 15. 04. 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się turniej wiedzy o życiu Jana Pawła II  "1 z 9". Wzięło w nim udział 9 uczniów gimnazjum - przedstawicieli klas I - III. Młodzież musiała odpowiedzieć na szereg pytań związanych z różnymi okresami życia świętego Jana Pawła II, np. czasem  dziecięcym, młodzieńczym Karola Wojtyły, okresem kapłańskim oraz papieskim. Dotykała różnych aspektów życia Papieża. Każdy uczeń miał trzy szanse do wykorzystania, a osoby, które wykazały się największą wiedzą dotyczącą tematu oraz opanowaniem wzięły udział w finale tego przedsięwzięcia.  Bowiem w ścisłym finale znalazło się i rywalizowało ze sobą troje  uczniów. W wyniku zmagań konkursowych

  • I miejsce zajęła Olga Lenart uczennica klasy III a gimnazjum,
  • II miejsce przypadło Tymoteuszowi Lenartowi z kl. II a,
  • III miejsce wywalczył Tomasz Bury z kl. I a.

Podczas trwania imprezy obecna była pani dyrektor Krystyna Wajdzik, która pogratulowała zwycięzcom oraz przypomniała najważniejsze idee głoszone przez Ojca Świętego - Jana Pawła II, poinformowała zgromadzonych o patronach roku 2015, którymi są: Jan Paweł II, Jan Długosz oraz Teatr Polski.