ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  • Wysłane przez WebAdmin2 w czw., 18/11/2021 - 10:34

 W tym roku obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej odbyły się w środę 10 listopada br. Na lekcjach 3. i 4. na sali gimnastycznej uczniowie klas 5-8 mieli okazję obejrzeć apel dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez klasy 7c i 8c pod opieka wychowawczyń Pani B. Wrony i Pani T. Łoboz. 
Uczniowie w piękny i uroczysty sposób przybliżyli wszystkim czas sprzed 103 lat. Podczas apelu można było posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką Pani M. Kubieniec.
Jak co roku o godzinie 11.11. cała szkoła zaśpiewała hymn w ramach akcji “Szkoła do hymnu”. Oczywiście w związku z trudną sytuacją pandemiczną w naszym kraju, każda klasa wykonała hymn w salach lekcyjnych. 
Kolejnym etapem obchodów Święta Niepodległości były uroczystości w dniu 11 listopada. Jak co roku wielu uczniów z naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym wzięło udział w uroczystościach miejskich, które rozpoczęły się na grobach żołnierzy polskich na cmentarzu parafialnym. 
Kolejnym etapem tych uroczystości była uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym, po czym wszyscy uczestnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie przeszli w pochodzie ulicami naszego miasta pod pamiątkową tablicę na ulicy J. Piłsudskiego. Maszerującym towarzyszyła miejska orkiestra grająca pieśni patriotyczne. 
Pod tablicą po odśpiewaniu hymnu państwowego delegacja uczniów naszej szkoły złożyła wieniec pod tablicą pamiątkową. Następnie wysłuchaliśmy przemówień Pana Burmistrza Stanisława Lichosyta oraz Pana Starosty Suskiego Józefa Bałosa. Na koniec orkiestra miejska zagrała kilka marszów patriotycznych. 

 

Uczniowie uczestniczący w apelu  uczniowie w klasie śpiewający hymn