Czerwiec 2013

Pokazy z ciekłym azotem

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 02/06/2013 - 20:37

22 maja odbyły się w naszej szkole pokazy z ciekłym azotem. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 1 - 6 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum.

Ciekły azot ma temperaturę – ok. 200 stopni C, wylany na powierzchnię wyparowuje. Wykorzystując tę niską temperaturę, zmienia właściwości niektórych przedmiotów.

Podczas pokazu uczniowie mogli przekonać się m.in. o tym, że bananem można przybijać gwoździe, z balonu powstaje kawałek szeleszczącej folii, gumowa rurka zanurzona w ciekłym azocie zachowuje się jak szkło, a piłeczka pingpongowa z małym otworem wiruje z bardzo dużą szybkością.

Konkurs „Jeden z …”

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 02/06/2013 - 19:48

W dniu 17 kwietnia 2013 roku, w ramach miesiąca matematyki, odbyła się VI edycja turnieju matematycznego „Jeden z … - aż … siedemnastu”. W tym roku konkurs po raz pierwszy przeprowadzony był wśród uczniów klas pierwszych, do tej pory uczestnikami byli uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Wzięli w nim udział: z klasy IA: Wojciech Bury, Grzegorz Jania, Artur Lenart, Filip Huzarski, Jakub Jurzak, Maciej Mięso, z klasy IB: Alicja Krzeszowian, Anna Leśniakiewicz, Katarzyna Pacyga, Maciej Polak, Daniel Siwiec, Barbara Wicherek, z klasy IC: Daria Bajcer, Izabela Bałos, Karol Kanciki, Natalia Mamcarz, Tomasz Wysmołek.

Zbiórka baterii 2012/2013 - wyniki

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 02/06/2013 - 21:03

W tym roku szkolnym nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do zbiórki baterii w ramach współpracy z firmą Reba. Baterie zbierane były w sali 116. Przedsiębiorstwo Odzysku Reba przyznaje za każdy kilogram oddanych baterii 1 punkt, który można zamienić na nagrody. Dlatego też uczniowie, którzy przynieśli ich najwięcej otrzymają plecaki, czapeczki, piórniki, kredki, itp.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo”

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 02/06/2013 - 21:16

W dniu 24 maja 2013 r. odbył się w naszej szkole II etap – rejonowy Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo”. Uczestniczyło w nim dwunastu uczniów wyłonionych w I etapie – szkolnym, który miał miejsce 29 kwietnia. Byli nimi: Wojciech Bury z kl. IA, Michał Droński z kl. IIID, Karol Gruca z kl. IID, Aleksandra Janik z kl. IIC, Artur Lenart z kl. IA, Agnieszka Łoś z kl. IIC, Mariusz Matusik z kl. IID, Mikołaj Ogarek z kl. IIB, Karolina Pochopień z kl. III, Stanisław Pochopień z kl. IIA, Szymon Stalmach z kl. IID, Daniel Siwiec z kl. IB, Tomasz Wysmołek z kl. IC.

Weekend w Wiedniu

  • Wysłane przez webmaster w pon., 03/06/2013 - 08:15

Grupa uczniów z klasy IIID gimnazjum: Basiura Kamila, Jasiurkowski Mariusz, Listwan Katarzyna, Madej Radosław, Wątroba Jakub oraz Żmuda Piotr zrealizowała projekt edukacyjny pt. "Weekend w Wiedniu"- "Das Wochenende in Wien". Projekt został zrealizowany pod opieką Pana Pawła Michulca i przedstawiony na lekcji języka niemieckiego.

Przypomnienie o konieczności złożenia podania

  • Wysłane przez webmaster w śr., 05/06/2013 - 22:55

Gimnazjalisto!!! W związku z trwającą rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, przypominamy o konieczności wyboru szkół w systemie rekrutacji elektronicznej. Po dokonaniu w Systemie Rekrutacji wyboru szkół oraz ustaleniu kolejności oddziałów należy wydrukować podanie oraz podpisać je osobiście i przez rodziców (prawnych opiekunów). Takie podanie należy złożyć do swojego wychowawcy celem weryfikacji.

Strony