Maj 2013

Taniec narodowy

  • Wysłane przez webmaster w śr., 01/05/2013 - 13:54

To już prawie koniec naszej przygody z projektem Comenius „W stronę tolerancji…”. Jednym z ostatnich zadań Drużyny Comeniusa było nakręcenie filmu, który dotyczył tańca narodowego. Uczniowie i nauczyciele zadecydowali, że najlepiej zaprezentuje nasz kraj polonez.

Zakończono rekrutację do XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 05/05/2013 - 21:01

W dniu 22 kwietnia została opublikowana lista posłów i posłanek na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z przykrością informujemy, że nie znalazły się na niej nazwiska naszych uczniów, Michała Bojęsia i Jakuba Mitki.

Ogółem w rekrutacji brało udział 599 dwuosobowych zespołów z całej Polski, z czego 152  zdyskwalifikowano. Do udziału w obradach zakwalifikowano 230 zespołów.

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 05/05/2013 - 21:07

​Szanowni Państwo!

W marcu nasza szkoła przystąpiła do programu "Szkoły na tropie elektroodpadów", którego celem jest podnoszenie świadomości nt. odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE).

Zadaniem uczniów naszej szkoły jest przeprowadzenie inwentaryzacji ZSEiE w domu i w szkole, oraz zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla mieszkańców miasta.

PRZYPOMNIENIE O KONIECZNOŚCI REGULARNEGO POSYŁANIA DZIECI DO SZKOŁY

  • Wysłane przez webmaster w pon., 13/05/2013 - 20:34

Szanowni Państwo!

Z nastaniem wiosny zauważa się spadek frekwencji uczniów na zajęciach szkolnych, dlatego Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przypomina, że zajęcia szkolne trwają do 28 czerwca 2013 r. Tym samym wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestniczyć we wszystkich szkolnych zajęciach. Nie należy także ulegać namowom dzieci, które chcąc wymóc na rodzicach zwolnienie z zajęć szkolnych czy usprawiedliwienie nieobecności, wymyślają różne preteksty lub mijające się z prawdą powody. Niestety, niektórzy Rodzice nadużywają możliwości usprawiedliwiania nieuzasadnionych nieobecności uczniów lub zwalniają dzieci z zajęć.

Znowu na turystycznym szlaku

  • Wysłane przez webmaster w pon., 13/05/2013 - 20:44

W sobotę 11. maja wybraliśmy się na wycieczkę do Lanckorony. Nasza eskapada zaczęła się zbiórką około godziny 750, by następnie busem o godzinie 800 podążyć w kierunku Wadowic. Wysiedliśmy na przystanku w Skawcach, aby leśną drogą przejść w kierunku stacji PKP. Aktualnie na terenie miejscowości trwają prace związane z budową zbiornika Świnna Poręba, obszar ten zostanie w przyszłości zalany wodą. Na załączonych zdjęciach widać nasyp, po którym będzie przebiegał nowy odcinek linii kolejowej. Przechodząc przez stację, weszliśmy na most kolejowy, by pokonać płynącą pod nami Skawę i dalej przepustem, pozostawionym dla swobodnego przepływu lokalnego potoku, wspięliśmy się na zbocze tzw. Lasu Dąbrowskiego. Idąc jego ścieżkami, doszliśmy do niewielkiego pagórka w rejonie osiedla Bałdyse.

Świetlica szkolna zaprasza ...

  • Wysłane przez webmaster w pon., 13/05/2013 - 20:43

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II do udziału w MINI LIŚCIE PRZEBOJÓW. Finał konkursu odbędzie się w dniu 11 czerwca 2013 r. (wtorek) o godz. 10.45. Zgłoszenia przyjmujemy w świetlicy do dnia 7 czerwca 2013 r.

Świetlica szkolna zaprasza również do udziału w konkursie muzycznym „A ja wolę moją mamę i mojego tatę” który odbędzie się w dniu 28 maja (wtorek) o godz. 10.45.

Wiosna w muzycznych obrazach

  • Wysłane przez webmaster w pon., 13/05/2013 - 20:42

Zespół nauczycieli przedmiotów artystycznych i świetlicy zorganizował w miesiącu marcu i kwietniu konkurs muzyczno – plastyczny pt. „Wiosna w muzycznych obrazach”. Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej oraz wyobraźni plastyczno – muzycznej. Inspiracją była muzyka F. Siedinga „Wiosenne szmery” ...więcej.

Wystawa prac o tematyce związanej z elektroodpadami

  • Wysłane przez webmaster w wt., 28/05/2013 - 11:14

Od wtorku, 21 maja, można podziwiać w naszej szkole wystawę ekorobotów oraz plakatów o tematyce związanej z elektroodpadami. Ekoroboty zostały wykonane przez uczniów na zajęciach artystycznych pod kierunkiem Pani Barbary Pochopień i powstały z różnego rodzaju odpadów: butelek i pojemników plastikowych, kartonów, puszek, drobnego, zużytego sprzętu elektronicznego itp.

Strony