Kwiecień 2013

Spotkanie z dr. Maciejem Malinowskim

  • Wysłane przez webmaster w wt., 02/04/2013 - 20:42

Dlaczego w dobie internetu i SMS-ów warto uczyć się ortografii i interpunkcji - to temat spotkania z dr. Maciejem Malinowskim, mistrzem ortografii polskiej / zwycięzcą Katowickiego Dyktanda/ z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w czasie którego gimnazjaliści zagłębili się - mamy nadzieję – w problemy ortograficzne i interpunkcyjne języka polskiego.

Zaproszenie na "Salon Sześciolatka"

  • Wysłane przez webmaster w śr., 03/04/2013 - 13:57

Serdecznie zapraszamy Państwa Rodziców dzieci sześcioletnich do udziału w spotkaniu informacyjnym "Salon Sześciolatka" dotyczącym wcześniejszej edukacji dzieci w szkole podstawowej, które odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2013 r. o godz. 16.30 w Zespole Szkół Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, ul. Płk. T. Semika 3.

Światowy Dzień Zdrowia 2013

  • Wysłane przez webmaster w czw., 04/04/2013 - 11:50

Światowy Dzień Zdrowia 2013 - pod hasłem „Zdrowe bicie serca zdrowe ciśnienie krwi”. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO w 1948 roku. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W tym roku motywem przewodnim jest nadciśnienie. W DNIU 5 KWIETNIA BR., TJ. W PIĄTEK W NASZEJ SZKOLE MOŻESZ SOBIE ZBADAĆ CIŚNIENIE KRWI PARTER, GODZ. 9.30-12.25.

Zapraszamy do stanowiska medycznego!

Wielka zbiórka płyt CD i DVD

  • Wysłane przez webmaster w sob., 06/04/2013 - 22:34

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji „Wielka zbiórka płyt CD i DVD” zorganizowanej przez Klub obrońców planety.

Zbieramy niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD. Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w naszej szkole (sala 116 u Pani Magdaleny Świerkosz i sala 025 u Pani Teresy Łoboz). Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat.

Debata ekologiczna "Jak było do tej pory i co należy zmienić? Ekorozwój na terenie szkoły."

  • Wysłane przez webmaster w pon., 08/04/2013 - 11:31

Przygotowanie i przeprowadzenie debaty ekologicznej to zadanie, którego podjęło się dwóch uczniów naszego gimnazjum. Są to Michał Bojęś z klasy IIID i Jakub Mitka z klasy IIIC.

Debata odbyła się 4 kwietnia z udziałem zaproszonych gości: Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II - p. Krystyny Wajdzik, pracownika sortowni śmieci - p. Alicji Bury, wiceprzewodniczącej Rady Miasta - p. Ewy Stróżak a także członków Młodzieżowej Rady Miasta, Komitetu Lokalnego programu "Szkoły dla Ekorozwoju", Spółdzielni Uczniowskiej, oraz zainteresowanych ekorozwojem uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum.

„Moje miasto”- Sucha w malarstwie i fotografii

  • Wysłane przez webmaster w śr., 10/04/2013 - 17:13

logo_bibliotekiZapraszamy do udziału w VII edycji konkursu fotograficznego i plastycznego „Moje miasto”- Sucha w malarstwie i fotografii.

Celm konkursu jest poznawanie regionu, w tym dziedzictwa kulturowego, jako części Polski i Europy oraz pogłębienie więzi ze swoim środowiskiem, regionem, krajem. Założeniem konkursu jest również rozwijanie zdolności plastycznych i fotograficznych uczniów.

Strony