Marzec 2013

Spotkajmy się na turystycznym szlaku

  • Wysłane przez webmaster w pon., 18/03/2013 - 21:08

PTTK„Spotkajmy się na turystycznym szlaku” – pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie uczniów  gimnazjum w bibliotece Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej w ramach cyklu „Z kulturą na TY”. Tym razem gościem spotkania był  pan Marcin Leśniakiewicz – przewodnik PTTK, a także autor książek o  Suchej Beskidzkiej i przewodników turystycznych.

Podczas prelekcji multimedialnej uczniowie uzyskali informację, gdzie warto wybrać się na wycieczkę w okolicach Suchej Beskidzkiej, jakie najważniejsze szlaki turystyczne i schroniska znajdują się w okolicy, jak powinien wyglądać ekwipunek turysty, co zrobić, gdy na szlaku spotka nas burza itp.

Pokazy z fizyki

  • Wysłane przez webmaster w pon., 25/03/2013 - 11:36

fizykaW dniu 21 marca odbyły się w naszej szkole pokazy z fizyki. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach Dnia Otwartego Szkoły.

Uczniowie zobaczyli doświadczenia tj. „odrzutowy balonik”„stawianie baniek”, „ogrzewanie i oziębianie powietrza”, „wędrujące winogrono”, „burza kolorów”, „śpiewające kieliszki”, „wir w butelce”, „nurek Kartezjusza”, „zużywanie powietrza”, „silniejsze od wody”, „koncentryczne kopuły”, „odbijanie bańki”, „żywe zapałki”, „wytrzymałe konstrukcje”. Próbowali rozdzielić półkule magdeburskie, zobaczyli peryskop, barometr, poduszkowiec i żyroskop.

Maraton z X muzą

  • Wysłane przez webmaster w pon., 25/03/2013 - 20:40

W ramach corocznych DNI JĘZYKA POLSKIEGO odbył się w naszej szkole maraton filmowy. Poszczególne klasy zgromadziły się w małej hali gimnastycznej, która zamieniła się w salę kinową z prawdziwego zdarzenia. W naszym małym kinie wyświetlono film pt: "Hobbit: Niezwykła podróż".

Wyprawa do Hiszpanii

  • Wysłane przez webmaster w pon., 25/03/2013 - 20:54

W dniach od 11 do 15 marca 2013r. przebywała w Hiszpanii kolejna delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, realizująca działania w ramach projektu Comenius "Uczenie się przez całe życie". W nadmorskim miasteczku Perafort spotkały się grupy przybyłe do Hiszpanii z czterech państw europejskich: Włosi, Portugalczycy, Polacy i Węgrzy. Pobyt w ramach programu Comenius miał na celu poznawanie kultury współczesnej oraz starożytnej, przybliżanie tradycji i obyczajów, integrację z rodzinami, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznawanie kuchni katalońskiej, narodowych tańców oraz piękna krajobrazu tego regionu Hiszpanii.

Konkurs „Co powinno się zmienić w Twojej szkole..."

  • Wysłane przez webmaster w czw., 21/03/2013 - 19:27

Pedagog szkolny zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w konkursie na temat: „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości).” Celem konkursu jest podjęcie dyskusji i refleksja na temat poprawy wzajemnych relacji w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.

Strony