Listopad 2012

„Przygody z Comeniusem ciąg dalszy…”

  • Wysłane przez webmaster w pt., 30/11/2012 - 21:23

„Przygody z Comeniusem ciąg dalszy…”czyli delegacja z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Portugalii”.

Kiedy dowiedziałam się, że w ramach projektu „COMENIUS” pojadę do Portugalii, ucieszyłam się, że znów zobaczę moich portugalskich przyjaciół i odwiedzę kraj, o którym opowiadała mi mama. Wiedziałam, że to kraj żeglarzy, pielgrzymów, sportu i tęsknej muzyki fado.

O godzinie 14:00 delegacja z Polski wyruszyła spod naszego gimnazjum na lotnisko do Pyrzowic. Tam szybko i sprawinie, choć nie bez emocji, przeszliśmy odprawę i wkrótce unieśliśmy się w powietrze. Po półtorej godziny lotu i miękkim lądowaniu, znaleźliśmy się na największym lotnisku w Europie – we Frankfurcie. Mieliśmy tylko 45 minut, aby zdążyć na następny lot: Frankfurt – Porto. Niemal biegiem pokonaliśmy trasę do samolotu.

Szkoła Promująca Zdrowie

  • Wysłane przez webmaster w pon., 26/11/2012 - 10:59

W obecnym roku Zespół Szkół przystąpił do programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. W związku z tym planujemy realizację wielu zadań i podejmowanie różnorakich działań propagujących  zdrowy tryb życia i poprawę samopoczucia, zgodnie z pięcioma standardami Szkoły Promującej Zdrowie:
I. Pomoc członkom społeczności szkolnej (w tym rodzicom)  w zrozumieniu i zaakceptowaniu koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie.