MALI SZCZYPIORNIŚCI..... A JAKIE WIELKIE SUKCESY!!!

• Wysłane przez webmaster w śr., 17/01/2018 - 09:57

Pasja do piłki ręcznej wśród chłopców klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęła się od przystąpienia jeszcze w ubiegłym roku szkolnym do projektu ,,Gramy w ręczną”. Uczniowie uczestniczyli regularnie w zajęciach prowadzonych przez Piotra Staszaka w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Obecnie do trenującej grupy dołączyli również uczniowie z piątej klasy.

Swoje zdobyte umiejętności techniczne i taktyczne zawodnicy mogli zweryfikować uczestnicząc w dwóch turniejach piłki ręcznej.

10 grudnia 2017r. nasi mali szczypiorniści( uczniowie klasy czwartej SP) wyjechali na swój pierwszy mecz: VII Międzypowiatowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec.

Drużyna Sucha Beskidzka wygrała zdecydowanie z Białym Dunajcem 10:2. Królem strzelców z 6 bramkami został Kacper Kubas. Skład drużyny: Dominik Hajdyła, Paweł Łoboda, Paweł Pochopień, Michał Wróbel, Mikołaj Bogdanik, Kacper Kubas, Sebastian Malina, Dawid Danek, Bartosz Majcherczyk, Filip Mamcarz, Bartosz Kuś, Patryk Myśliwiec.

30 grudnia 2017 w Lipnicy Wielkiej drużyna z Suchej Beskidzkiej została zaproszona na I Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka. Do Turnieju przystąpiło 6 drużyn:

Lipnica Wielka 1, Lipnica Wielka 2, Jabłonka, Nowy Targ Akademia „Bzik”, Sucha Beskidzka 1, Sucha Beskidzka 2. (naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny). Szczypiorniści z Suchej Beskidzkiej – drużyna 2 pokonała zdecydowanie pozostałych uczestników zdobywając I miejsce, otrzymując pamiątkowy puchar oraz medale. Zespół nr 1 ostatecznie zajął V lokatę.

Kluczem do zwycięstwa w turnieju była bardzo dobra gra w obronie, o czym świadczy liczba straconych bramek (zaledwie 5 )w całym turnieju. Królem strzelców z 20 bramkami został Bartosz Majcherczyk, a Patryk Zyzański otrzymał tytuł najlepszego zawodnika Turnieju (MVP).

Skład drużyny Sucha Beskidzka: Dominik Hajdyła, Paweł Łoboda, Paweł Pochopień, Michał Wróbel, Tomasz Pacyga, Mikołaj Bogdanik, Kacper Kubas, Bartłomiej Najder, Grzegorz Polak, Patryk Zyzański, Bartosz Kokoszka, Jakub Rak, Sebastian Malina, Wiktor Hruby, Dawid Danek, Bartosz Majcherczyk.