„DYNASTIA MIZIOŁKÓW"

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 18/03/2018 - 13:16

09. 03. 2018 r. uczniowie klas IV b, IVc wraz z wychowawcami i panią z biblioteki wybrali się do "Teatru Współczesnego" w Krakowie, aby obejrzeć spektakl "Dynastia Miziołków" - to dzieło J. Olech znajduje się w kanonie lektur szkolnych, a czwartoklasiści w celu lepszego zapamiętania treści powieści wybrali się do teatru.

Przedstawienie porusza istotne treści, wynikające ze szkolnego programu profilaktyki. Podejmowane są tu tematy m.in. radzenia sobie ze stresem, umiejętności rozwiązywania konfliktów, nawiązywania kontaktów interpersonalnych czy wyrażanie sprzeciwu wobec nacisku otoczenia. Sztuka zachęca również do przyjrzenia się trudnościom, związanym z wiekiem dojrzewania. Przede wszystkim jednak jest ogromną dawką dobrego humoru, w której aktorzy „z przymrużeniem oka” ukazują świat dziecięcego postrzegania. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, mogli zobaczyć teatr zza kulis oraz poznać elementy teatru.

Młodzi widzowie, wcielając się w różne role, uświadomili sobie jaki jest wpływ np. gry świateł, wykorzystanie elementów specjalnych na odbiór przedstawienia. Uczniowie stworzyli na scenie własną dynastię i zaprezentowali scenę z życia, w tej roli wystąpiła pani Ostruszka - Waryło, natomiast w rolę dzieci wcieliły się Sandra Małecka i Maciek Stanaszek.

  

Oceń: 
Average: 5 (1 vote)