Finał XIV edycji konkursu literackiego „Podbabiogórskie opowieści”

W piątek 12 grudnia 2014 roku w Bibliotece Suskiej odbył się Finał XIV edycji konkursu literackiego „Podbabiogórskie opowieści”, którego tematem przewodnim był KRYMINAŁ.  O tym, że młodzi ludzie nie tylko chętnie czytają kryminały, ale potrafią też stworzyć zagadkową czy mrożącą krew w żyłach historię, świadczy ogromna liczba prac uczniów SP i Gimnazjum, którą zgłoszono do konkursu.

KONKURS

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców, nauczycieli do układania haseł i wierszy dotyczących właściwego zachowania oraz stosowania się do obowiązujących norm społecznych.

INFORMACJA dla RODZICÓW

Dyrekcja szkoły uprzejmie informuje, że w czasie przerwy świątecznej trwającej od 22 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r., w dni robocze szkoła organizuje zajęcia dla dzieci wymagających opieki w godzinach 7.00 - 16.00, z wyjątkiem

APEL - Serce dla Dzieci

W dniu 15 grudnia 2014 roku o godzinie 20.25 w TVP 1 rozpocznie się transmisja koncertu charytatywnego „Serce dla Dzieci”. Organizatorem koncertu jest TVP 1 oraz wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. W koncercie wystąpią gwiazdy muzyczne: Olga Bończyk, Margaret, Patrycja Markowska, Anna Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Bracia Cugowscy, Pectus i Perfect...więcej.

AKCJA H2O - to jest TO!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska, propagującej wiedzę wśród dzieci na temat wody w Polsce oraz potrzeby jej oszczędzania.

Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska.

Zbiórka makulatury

Członkowie Spółdzielni Uczniowskich oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce makulatury. W każdej klasie znajdują się pudełka, do których można składać papier, kartony, czasopisma, książki, itp. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na operacje małej Lenki.

I TY POMÓŻ LENCE, PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI.

Pomóżmy Lence!

O Lence Cholewie słyszeliśmy już w naszej szkole - to dla Niej zbieraliśmy nakrętki. Wiemy, że urodziła się z poważną wadą rozwojową podudzi i stóp. Wiemy, też, iż jest szansa, aby mogła normalnie funkcjonować. Przeszkodą jest jednak ogromna kwota jaką trzeba zebrać, aby mogła odbyć się operacja. Stąd dalsza nasza chęć pomocy.

Strony