UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle…”

W dniu 14.10.2014r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 6a, 6b i 3B gimnazjum  pod opieką  Agnieszki Mikołajek – Kraus,  Magdaleny Banasik- Strączek i Piotra Leśniakiewicza przygotowali przedstawienie teatralne dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Intrygujący tytuł przedstawienia „Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle” wiele wyjaśniał…

Już teraz planujemy wiosenne wycieczki wielodniowe…

22 października o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu do Hiszpanii i Kołobrzegu- wycieczki wielodniowe.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie.

                                                                                                                          organizatorzy

Gra miejska "Sucha Beskidzka dawniej i dziś"

Sobota, 10 października br. dla uczniów gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej minęła pod znakiem poznawania historii Suchej Beskidzkiej, bowiem w tym dniu odbyła się gra miejska pt. "Sucha Beskidzka dawniej i dziś". Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Barbara Wrona, która wspólnie z Magdaleną Świerkosz, Anną Ostruszką-Waryło, Pawłem Michulcem oraz Joanną Nawarą zorganizowała i przeprowadziła tę imprezę.

SPOTKANIA TEATRALNE ... "Balladyna"

Dramat Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna" był pierwszym spektaklem obejrzanym w tym roku szkolnym przez uczniów klas Ia, Ic, IIb, IIc gimnazjum w ramach Dni Języka Polskiego. Na ucztę teatralną gimnazjaliści udali się do Teatru Banialuka do Bielska - Białej dnia 15. 10. 2014 r. Przedstawienie utrzymane było w konwencji tradycyjnej z elementami współczesnymi, język Słowackiego okazał się żywy i zrozumiały również przez widzów z XXI w.

Św. Jan Paweł II, patron rodzin w sztuce ludowej

Uczniowie i nauczyciele naszego Zespoły Szkół uczestniczyli w otwarciu wystawy dotyczącej patrona szkoły św. Jana Pawła II. Wernisaż wystawy pokonkursowej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego z cyklu „Patroni naszych kościołów” miał miejsce w sobotę, 11 października 2014 roku w Kościele Parafialnym w Suchej Beskidzkiej.

Trening Zastępowania Agresji

Szanowni Państwo

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej planuje się  uruchomienie grupy Treningu Zastępowania Agresji dla młodzieży gimnazjalnej. Zachęcamy do takiej formy pomocy młodym osobom, mającym trudności z zachowaniem agresywnym i kontrolowaniem własnej złości.

ZAPROSZENIE na imieniny Patrona

Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej organizuje po raz siódmy „Imieniny Patrona na turystycznym szlaku”. Imieninowe spotkanie uczniów ze szkół noszących imię Jana Pawła II odbędzie się 4 listopada w schronisku w Dolinie Chochołowskiej pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie.”...więcej.

Dla Lenki ...

W dniach 8 i 10 października br. w naszej szkole odbyły się kiermasze charytatywne ciasteczek, babeczek, wyrobów artystycznych wykonanych przez uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

DLA MATEUSZKA ...

Kolejną akcją wolontaryjną prowadzoną w naszej szkole była akcja polegająca na wykonaniu kartek, rysunków dla czteroletniego Mateuszka, który cierpi na nieuleczalną chorobę. Marzeniem chłopca było dostać karki od innych dzieci.

Małopolski program stypendialny

Informujemy, że w dniach od 3 do 28 listopada 2014 r. w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP) w Krakowie będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, realizowanego przez MCP w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego....więcej.

Strony