POWITANIE WIOSNY

21 marca w pierwszy dzień wiosny klasy „0” i I- III tradycyjnie pożegnały zimę. Barwny pochód z ekologiczną Marzanną przeszedł ulicami miasta nad rzekę Stryszawkę, gdzie kukła symbolizująca zimę została wrzucona do wody.

Flash mob uczniów naszej szkoły

ROSSwijające wakacje Rossmanna to konkurs, którego organizatorem są Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. Konkurs adresowany jest do uczniów klas gimnazjalnych. 

Uczniowie klasy II C postanowili wziąć w nim udział. W ramach konkursu muszą wykonać trzy zadania. Zadanie 1 to flash mob, którego tematem „HIGIENA CODZIENNA WŚRÓD NASTOLATKÓW”.

Uczniowie nagrali filmik, na którym go zarejestrowali.

TURNIEJ BRD 2015

W dniu 23 marca 2015r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej został rozegrany miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym. 

W konkursie brali udział: 

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, oraz Filia Szkoły Podstawowej nr 2,
- w kategorii gimnazjum:  dwie drużyny rywalizowały o udział w finale powiatowym.

Światowy Dzień Wody w Zespole Szkół im. Jana Pawła II

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Pierwsze takie obchody odbyły się w 1993 roku. To jak woda jest ważna i że należy jej szanować wiedzieć powinien każdy i mamy nadzieje, że tak jest. Postanowiliśmy jednak przypomnieć trochę wiadomości związanych z wodą i sposobami jej oszczędzania i dlatego uczniowie klas IIC i IB wraz z wychowawczyniami zorganizowali konkurs „Kropla wody” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.

Teren przyjazny ptakom

Po zimowym okresie dokarmiania ptaków nadszedł czas na zakładanie budek lęgowych. Przygotowali je w domach wspólnie z rodzicami i dostarczyli do szkoły uczniowie klasy Vb. W pierwszej połowie marca pod opieką wychowawcy wybrali się do szkolnego ogródka, gdzie znajduje się wiele drzew i krzewów.

CIEKAWA LEKCJA GEOGRAFII

"Najważniejsze są muzea które żyją. Wiele jest muzeów gór, ale często są to tylko martwe gabloty. To muzeum jest i będzie żywe" - mówił Krzysztof Wielicki, wielki polski himalaista, na otwarciu Centrum Korona Ziemi w Zawoi. Dlatego też klasa IIA wybrała to miejsce na ciekawą lekcję geografii, by wirtualnie zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty na poszczególnych kontynentach.

Spektakl pt. „Królowa Śniegu”

W dniu 11 marca 2015 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się na pierwszą szkolną wycieczkę. Obejrzeli spektakl pt. „Królowa Śniegu” wystawiony na deskach Teatru Ludowego w Krakowie. Przedstawienie dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem i ogromnymi emocjami. Po obejrzeniu sztuki odbyło się zwiedzanie kulis teatru.

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej szkole będziemy obchodzić go w dniu 20 marca. W związku z tym ogłaszamy Międzyklasowy Konkurs „Kropla wody”, który będzie polegała na wykonaniu przez uczniów każdej klasy gimnazjalnej czterech zadań.

Pingpongowa rodzinna środa

W środę 25 lutego w Zespole Szkół odbył się II Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Celem Turnieju było:

· Zachęcenie do rodzinnego uprawiania sportu.

· Promowanie różnych form aktywności fizycznej.

· Popularyzacja tenisa stołowego.

Zajęcia origami

W czasie ferii, w naszej szkole, odbyły się zajęcia origami. Choć uczestników nie było za dużo, to praca wykonana dała im wiele satysfakcji, powstały przepiękne kwiaty.

Podaj łapę…

W naszej szkole już od czterech lat działa ,,Klub Przyjaciół Zwierząt” do którego obecnie należą uczennice z klas Va i VIa. W miesiącach X i XI 2014 roku uczennice przeprowadziły zbiórkę pieniędzy ze sprzedaży kartek oraz własnoręcznie wykonanych z muliny, żyłek i modeliny biżuterii.

Strony