MŁODZI Z KOLEDĄ U SENIORÓW- STYCZEŃ 2015

„ Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim- to najlepsze co można uczynić na tym świecie.”

Myśl Petera Roseggera przyświecała spotkaniu międzypokoleniowemu będącemu radosną chwilą dla pensjonariuszy, a lekcją życia dla uczniów. Kolejny raz w ramach łączenia pokoleń młodzi wolontariusze- uczniowie kl. Va, VIa, b i IAG odwiedzili Seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Makowie Podhalańskim.

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości. W naszej szkole zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka stało się tradycją klas I-III szkoły podstawowej.

Ballady Mickiewicza współcześnie

Podczas lekcji języka polskiego, w dniu 14 stycznia 2015 roku, odbyła się godzina poświęcona balladom Adama Mickiewicza. Pięć grup miało za zadanie przygotować plakat i scenki dotyczące jednego z wybranych utworów. Miało to na celu przybliżenie uczniom klasy II b treści ballad wieszcza narodowego w ciekawy sposób; prezentacje odbyły się na forum klasy. Grupy, które włożyły wiele pracy w przygotowanie projektu, prezentowały się kolejno.

1% dla mojej szkoły

Nasza szkoła, w porozumieniu z Radą Rodziców, należy do Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła". Stowarzyszenie to pomaga szkołom umożliwiając przekazywanie 1% podatku na potrzeby uczniów.

Jasełka 2014

Okres Świąt Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich pięknie przedstawione jasełka. W naszej szkole odbyły się one 18 i 19 grudnia, a nosiły tytuł „Bóg się rodzi”. W tym roku wystawili je uczniowie z klasy IVa pod kierunkiem p. Alicji Matusik.

Szlachetna paczka u Jana Pawła II

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szlachetna paczka", która ma na celu wsparcie rodzin borykających się z trudnościami materialnymi.

W tym roku rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zebrali materiały  i środki finansowe, z których  przygotowano 27 paczek, złożyły się na nie między innymi: meble (regał, szafa, komoda, biurko), żywność i słodycze, koło zapasowe do seata, upominki (helikopter sterowany, samochód sterowany, suszarko-lokówka, robot kuchenny), bon na paliwo.

Bożonarodzeniowe kiermasze charytatywne

W dniach 9 i 11 grudnia 2014 r. w naszej szkole miały miejsce bożonarodzeniowe kiermasze charytatywne. W ich trakcie wolontariusze sprzedawali wykonane własnoręcznie ozdoby choinkowe m.in.: cekinowe bańki, bańki origami, aniołki, Mikołaje, serduszka z masy solnej. Nabyć można było również stroiki, kartki świąteczne oraz ciasteczka, pierniki i ciasta.

"Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT"

10 grudnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II miał miejsce gminny konkurs mitologiczny dla uczniów gimnazjum pt. "Z mitologią za pan brat".

Do zmagań dotyczących wiedzy na temat znajomości mitologii greckiej, bogów oraz bohaterów starożytnej Grecji przystąpiło 36 miłośników mitologii - uczniów gimnazjum, którzy rozpoczęli konkurs  od napisania testu zamkniętego. Po krótkim teście zostało wyłonionych 10 osób, które najlepiej poradziły sobie z jego napisaniem.

"Historia ... śpiewająco"

11 grudnia 2014 r. miała miejsce kolejna nietypowa lekcja historii.

Tym razem dotyczyła ona czasu średniowiecza oraz zagadnień mających miejsce w tamtym okresie. Wiedza dotycząca stylu gotyckiego, romańskiego oraz ich cech charakterystycznych została wyśpiewana przez uczniów.

Podaj łapę…

W naszej szkole już od czterech lat działa ,,Klub Przyjaciół Zwierząt”, do którego obecnie należą uczennice z klas Va i VIa. W czasie zbiórek pieniędzy, kwest, sprzedaży kartek na świątecznym kiermaszu i własnoręcznie wykonanych z muliny żyłek pozyskaliśmy pieniądze, za które zostały zakupione produkty dla zwierząt i przekazane do przytuliska dla bezdomnych psów i kotów w Harbutowicach.

Strony