Woda – magiczna substancja

Uczennice klasy III B Paulina Glanowska, Ilona Hajdyła, Sandra Pępek oraz Barbara Wicherek, realizowały projekt pt. „Woda magiczna substancja”.

W ramach projektu uczennice przygotowały doświadczenia, w których główną rolę odgrywała woda. Przygotowane doświadczenia przedstawiły w drugiej klasie szkoły podstawowej. Wykonał też plansze „Budowa wody”, „Stany skupienia wody”, „Występowanie i obieg wody w przyrodzie”.

Uprawa truskawek i poziomek w szkole

Truskawki uprawia się przeważnie w ogródku, a poziomki można spotkać na łące lub w lesie. Rośliny te można jednak sadzić w pojemnikach na balkonach i tarasach. Hodowla poziomek w doniczkach podobno nie jest zbyt trudna, w przeciwieństwie do hodowli truskawek, które wymagają szczególnych warunków i stałej pielęgnacji.

Majówka na sportowo

W dniach 1-3 maja 2015 roku odbywał się Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Krakowie, gdzie reprezentacja Polski rywalizowała z Rumunią, Egiptem oraz Brazylią. Turniej był pierwszą po Mistrzostwach Świata w Katarze okazją dla kibiców do zobaczenia trzeciej drużyny świata a jednoczenie pierwszym etapem przygotowań Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Polsce.

Co słychać w szkolnym ogródku?

W marcu pisaliśmy o tym, że za budynkiem szkolnym umocowaliśmy budki lęgowe. Podobno nowo zamontowane domki dla ptaków mogą być niezamieszkane nawet przez kilka lat. My mieliśmy szczęście. Już po dwóch tygodniach zauważyliśmy, że do jednej z budek wlatuje sikorka.

Uczniowie klasy V b

POMOC DLA BASI

Dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne zwracają się do Państwa oraz całej społeczności uczniowskiej z prośbą o pomoc dla 23 – letniej Barbary Sumery.

Basia jest mamą trzyletniej Roksany. Kocha muzykę i książki. Jest absolwentką Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

Nie pal przy mnie, proszę!

Pod tym hasłem odbyły się zajęcia w klasie II „a” i III „b” Szkoły Podstawowej w naszym  Zespole Szkół.

Nauczycielka Gimnazjum p. Alicja Stopka wraz z dwiema uczennicami klasy IB G: Kamilą Matysek i Klaudią Leśniak zaangażowały się w realizację projektu o zdrowym stylu życia.

Cóż jest poezja…

W dniu 7.05.2015r. trzy uczennice z naszego gimnazjum, Zuzanna Jołkowicz (kl. III B), Anna Leśniakiewicz (kl. III B) oraz Zuzanna Ligęza (kl. II B), wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Budzowie.

Poezja z kropli rosy czyni diament

W dniu 05. 05. 2015 r. odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum. Celem tego konkursu było:

  • rozpowszechnienie wśród młodzieży  utworów poetyckich i prozatorskich z szerokiej gamy literatury polskiej i światowej,
  • prezentacja najciekawszych dzieł literatury polskiej i obcej,
  • popularyzacja piękna języka polskiego.

 W  wyniku zmagań ze słowem  mówionym

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami i Radą Rodziców serdecznie zapraszają do udziału w Święcie Szkoły organizowanym w dniu 22 maja 2015 r. (piątek) z okazji  95 urodzin patrona szkoły...więcej.

Eko.LIDERZY 2015

Nasz szkoła bierze udział w Konkursie „Eko.LIDERZY 2015 województwa małopolskiego”. Jego celem jest m. in. promowanie przedsięwzięć ekologicznych mających pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Strony